Általában a lakásfelújítás velejárója a fűtés, a fűtési rendszer valamilyen felújítása. A radiátor cserétől, a teljes fűtéskorszerűsítésig költhetünk rá, a lakás típusa és a felújítási költségkeret függvényében.
Panellakások felújítása.
A panellakások esetében a radiátorcsere és a hozzá vezető csövek átalakításával meg is oldottuk a korszerűsítést. Talán a legnagyobb átalakítás a fürdőszoba fűtésénél történik. A panelfürdőszobák esetében is a törölközőszárítós radiátor a gyakori. Itt, teljesen más helyre kell elvezetni a fűtéscsöveket a leg esztétikusabb módon.
Polgári lakások felújítása.
A régi polgári lakások felújításakor, már nagyobb problémával szembesülünk. A meglévő fűtések többnyire gázkonvektorosak, részben falon keresztüli, részben kéményen át történő füstelvezetéssel. Pusztán a konvektorok cseréjével nem sokra megyünk, hiszen az is engedélyköteles, és bizony nagyon gazdaságtalan fűteni vele.
A legjobb megoldásnak jelenleg a saját gázkazánnal működő, jól szabályozható melegvizes fűtési rendszer. Igaz ez a fűtéskorszerűsítés meglehetősen költséges, de itt alapból meg tudunk felelni a szeptember 26. tovább szigorodó energiahatékonysági követelményeknek.
A gázkazán alkalmazásánál jelenleg is csak a zárt égésterűek jöhetnek számításba, de az új elvárásoknak a kondenzációs kazánok felelnek majd meg. Igaz a kazántípus változás nem túl nagy költségteher, de a kéménybélelés, az fűtési rendszer kiépítése jelentősen megemeli a lakásfelújítás költségeket.
Jó tanácsként szokott a szakemberek részéről elhangzani, hogy ha már egy korszerű fűtőberendezést alkalmazunk, építsük ki a megfelelő energiatakarékos fűtésszabályozást is.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: